parallax background

תופעת הבטן הנפוחה כתוצאה מעצירותכולנו מכירים את התחושה של מלאות וכבדות אשר מגיעה לאחר ארוחה דשנה ומוגזמת. אצל רובנו התופעה מחזיקה מעמד עד כשעה ואנו חוזרים להנות משקט ונוחות.בקרב אנשים רבים לעומת זאת, התופעה שכיחה הרבה יותר וכמעט יום יומית. הסיבות לתחושת בטן נפוחה רבות, אנו נתמקד בקשר שבין עצירות כרונית ונפיחות בטנית אשר נלווית לה.

בכדי שניתן יהיה להבין היטב את תופעת הבטן הנפוחה, כדאי שנבין שני מושגים חשובים:

  1. מהי בטן נפוחה?
  2. מהי עצירות?

בטן נפוחה

בטן נפוחה, פשוטו כמשמעו זהו פועל יוצא של הפרעת עיכול מסוימת אשר גורמת לסובל ממנה תחושת נפיחות ולחץ בחלל הבטן. לרוב נובע הלחץ, מקשיי עיכול ומהצטברות של גזים. הנפיחות הבטנית גוזלת אנרגיה רבה, מעיקה מאד ובמקרים רבים מפריעה לריכוז ולאפשרות לתפקד כרגיל.

עצירות

עצירות לעומת זאת, מוגדרת כחוסר יכולת של אדם להתרוקן כראוי. אם מבחינת תדירות היציאות ואם מבחינת הקושי במתן צואה וקושי לבצע התרוקנות מלאה.

הסיבה שבעטיה, משתלבות שתי התופעות אחת בשנייה נובעת כמובן מן ההשפעה של העצירות על כלל מערכת העיכול וכפועל יוצא על מרבית הפעולות בגוף בדרך זו או אחרת.

השפעות העצירות על מערכת העיכול

העצירות משפיעה על מערכת העיכול בשני אופנים, ראשית הפסולת שאינה מתפנה מן המעי הגס יוצרת חסימה ומצבור של פסולת לאורך המעי, פסולת אשר נאספת ויוצרת לחץ,תסיסה וגזים אשר מחפשים להם דרך החוצה ויוצרים לחצים בחלק העליון של מערכת העיכול.

כמו כן, יוצרת העצירות הרעלה עצמית של הגוף מכוון שהפסולת שאינה משתחררת מהגוף מזהמת נרקבת ופולטת רעלים אשר נספגים במחזור הדם. כתוצאה מכך עולה רמת הרעילות בגוף באופן כללי.

תופעת העצירות מניע למעשה "מעגל קסמים" שבו העצירות גורמת למספר רב של תופעות משנה, אשר משבשות את פעילות העיכול וכשמערכת העיכול חווה כל כך הרבה קשיים, קשה הרבה יותר להתחיל ולפתור את בעיית העצירות.

פתרון למעגל הקסם

על מנת לפתור את הבעיה המורכבת אנו נדרשים למספר פעולות במקביל, החל משינוי ההרגלים התזונתיים, התאמת מזונות אישית למצב הבריאותי, שילוב של פעילות גופנית אשר ביכולתה להניע ולשפר תהליכים מטבוליים, להרבות בשתיית מים, מומלץ לשלב תכנית מובנית לניקוי רעלים אשר ראשיתה בחוקן הידרותראפי, אשר תכליתו ניקוי שאריות המזון והפסולת מדפנות המעי.

הידרוקלוניק

חוקן הידרותרפי או הידרוקלוניקס, מבוצע במרכז רפואי על ידי מטפל מוסמך, ששומר על היגיינת המטופל, תברואה ברמה גבוהה ומים אשר עוברים תהליכי חיטוי קפדניים, עשוי לתת סיוע והקלה כבר מן הטיפול הראשון. כמו בכל הליך של שינוי דרושה סבלנות והתמדה על מנת ליהנות מן הפירות לאורך שנים.סובלים מבעיה? מתלבטים לגביי הטיפול? השאירו פרטים ונציג של חברת וולנס יחזור אליכם בהקדם:


x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.