קולון הידרותרפיה - Wellness - היופי מתחיל מבפנים
parallax background

קולון הידרותרפיה 

שיטת ניקוי רעלים - מהיום לא צריך להמשיך לסבול!טיפול קולון הידרותרפיה – ניקוי המעי הגס, אחד הטיפולים הטבעיים הטובים והנפוצים ביותר כיום לניקוי מעי הגס. טיפול קולוניק מסייע לניקוי רעלים בהליך פשוט, עדין ובטוח וללא כאבים. ע"י שטיפת המעי במים טהורים וחמימים ללא תרופות וכימיקלים. המים המסוננים מרככים את הפסולת המצטברת ומסייעים להוצאתה בצורה יעילה. הטיפול מתבצע בנינוחות, בשכיבה על הגב כאשר המטופל מכוסה. הטיפול נעשה על ידי מטפל מוסמך הידרוקולוניק וזאת בעזרת מכשור חדיש המאושר FDA.

רבים לא יודעים זאת אך הפסולת המצטברת בגופנו יכולה להגיע עד מספר קילוגרמים. 

יתרונות הטיפול:

 • ניקוי הגוף - הטיפול מוציא רעלים כמו צואה ישנה, גזים, ליחה, שומנים וטפילים מהמעי ובכך מסייע לנקות את הגוף .
 • מסייע לירידה במשקל - הידרותרפיה במעי הגס מסייעת לניקוי הפסולת, הריר, הגזים והמזון הלא מעוכל וכתוצאה מכך הבטן פחות נפוחה ויותר מחמיאה.
 • תוצאות ממושכות- הטיפול מסייע להגברת המודעות שלנו לגופנו, לצרכיו ולאופן תיחזוקו.
 • מסייע להרגשת קלילות- לקוחותינו מדווחים כי קולון הידרותרפיה מותיר אתכם מלאי אנרגיה ותחושת התחדשות.

יש לדעת -הטיפול יכול להועיל לפני בדיקות קולונסקופיה. כמו כן, הטיפול מסייע להשגת תוצאות במהלך תוכנית ניקוי מעיים.רופאים ממליצים על טיפול קולון הידרותרפיה

 

המלצות


אנשים רבים אינם מבינים את היתרונות הגלומים בטיפולי קולון הידרותרפיה של המעי הגס. (מתוך ״חכמת הקישקע״ מאת אליס מ. סורוקי)

שאלות ותשובות 

שאלות ותשובות - קולון הידרותרפיה

מה ההבדלים בין קולון הידרותרפיה, חוקן וחומרים משלשלים?
הידרותרפיה של המעי הגס נועדה לנקות בעזרת הזרמה איטית ועדינה של מים לכל אורכו של המעי הגס. מנגד חוקן מגיע רק לחלק התחתון של המעי הגס. משלשלים מכילים בדר"כ תרופות וכימיקלים המגרים את קירות המעי הגס וידועים כמיבשים את המעי בשונה מקולון הידרותרפיה ששומר שהמעי ישאר לח.
כיצד מבוצעת שטיפת המעי הגס?
הטיפול נעשה ע"י מטפלים מיומנים, בשימוש במכונות החדישות ביותר, ברמה היגיינית גבוהה. הטיפול נעשה בשכיבה וברגיעה ע"י התחברות לצינור חד פעמי אשר מעביר את המים המטוהרים למעי. מערכת אחרת מוציאה את הפסולת מהמעי ישירות למכונה המרוקנת אותה ללא ריח . אורך הטיפול בין 30 - 45 דקות.
האם השטיפות מזיקות ל-FLORA (חיידקים טובים) הטבעית של המעיים?
לא - הניקוי לא פוגע בבקטריות החיוביות הנמצאות במעי הגס. להפך... כאשר המעי מלא בפסולת ורעלים אזי רמת הבקטריה הרעה גבוהה יותר מרמת הבקטריה הטובה. גזים, נפיחויות, עצירות, זיהומים למיניהם, כאבי ראש ופטריות מהווים סימנים לרמות נמוכות של בקטריות טובות ועליה ברמת הבקטריות הרעות.
למי אסור לבצע טיפול קולון הידרותרפיה?
ניתוח רקטלי או ניתוח של המעי הגס שבוצע לאחרונה, סרטן פי הטבעת או המעי הגס, אי ספיקת לב, יתר לחץ דם בלתי מבוקר, מחלת כליות, סדקים או פיסטולות, הרניה בבטן, טחורים חמורים, דימום/ ניקוב במערכת העיכול ואנאוריזם.
כמה טיפולים נחוצים לנקות את המעי?
מספר הטיפולים שונה לגבי כל אחד ומצבו. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים של המרכז, ונוכל להתאים תוכנית טיפולים ותזונה המתאימות אישית עבורכם.
האם טיפולי קולון הידרותרפיה בטוחים?
כן. עם ההתקדמות המודרנית של מכשירי ההידרותרפיה של ימינו וסטנדרטיזציה של נהלים ואימונים, הידרותרפיה של המעי הגס היא בדר"כ בטוחה יותר מאשר מתקן חוקן ונטילת חומרים משלשלים.
האם עליי לפנות לרופא לפני הפגישה הראשונה שלי ?
אם יש לך חשש לבריאותך או להתאמתך לטיפול עלייך להתייעץ עם רופא. אם אתה מאובחן כחולה דיברטיקולוזיס, קוליטיס, מחלת קרוהן, טחורים קשים, גידול פי הטבעת/ מעיים או אם הינן בהריון יש להצטייד במרשם רופא.
האם טיפול קולון הידרותרפיה כואב?
רוב האנשים מתארים את טיפול קולון הידרותרפיה כמרענן וגם מרגיע. החדרת מים חמימים ומטוהרים בצורה עדינה מאוד (ניתן להשוות טפטוף ברז ). לפיכך, לחץ המים שנכנס למעי הגס הוא פחות מזה של חוקן. לקוחות מתארים לעיתים קרובות את החדרת הספקולום כתחושות מוזרות למשך מספר שניות .
האם יכול להיות זיהום צולב מלקוחות אחרים ?
כל החומרים, כולל צינורות מיועדים לשימוש חד פעמי ומושלכים לאחר כל לקוח . בנוסף למכשור הרפואי יש שסתום בדיקה חד כיווני כדי להבטיח בזרקת מים טהורים ונקיים. כמו כן, קיימת מערכת ניקוי עצמית המשתמשת באותו חומר חיטוי של בתי החולים.
האם ניתן לבצע טיפול קולון הידרותרפיה במהלך המחזור החודשי?
בהחלט. המחזור החודשי שלך לא יפריע להצלחת הטיפול. למעשה קבלת טיפול קולון הידרותרפיה בזמן המחזור החודשי היא בדר"כ זמן טוב לקבלת הטיפול מאחר וגופך כבר מתנקה.
האם ארגיש אי נוחות או עייפות לאחר הניקוי ?
בדר"כ לא, אך מכיוון שהניקוי יעורר הרבה פסולת ורעלים ישנים, אתה עלול לחוות בחילה קלה או עייפות בפגישה הראשונה שלך. אם מתרחשת אי נוחות כלשהי מומלץ לנוח ולשים כרית חמה על הבטן. כמו כן, מרק ירקות עדין או תה מסייעים להרגעה. תחושת האי נוחות תעבור בדר"כ תוך 24 שעות. המשך טיפולי סדרת הקולון הידרותרפיה ומעקב מספקים את האמצעים הדרושים להמשך ניקוי רעלים תקין ובריא.


הידרוקולוניקס – מאחורי הקלעים, ואיך זה באמת עובד?

ישנן כמה וכמה שיטות לביצוע ניקוי רעלים באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם, על מנת לאפשר ניקוי מעמיק של המעי, אשר יעיל למיגור זיהומי קנדידה וטפילים. לא זו בלבד, אלא שטיפולי ההידרוקולוניקס מסייעים גם בטיהור רעלים, שיפור הפריסטלטיקה, הגברת קצב חילוף החומרים ואף ירידה במשקל!

במאמר הבא נסקור את השיטות הנפוצות של ניקויי הקולון, הטכנולוגיות בהם עושים שימוש והמנגנונים שלהן. מאמר זה פורש בפניכם את המידע החיוני על מנת לבחור בטיפול ההידרוקולוניקס מהסוג שיתאים לכם ביותר, כדי לקדם את בריאותכם ואיכות חייכם, וכן לטפל ולמנוע מגוון בעיות ומחלות. אז קראו, למדו את הנושא לעומק, והתקדמו לחיים נקיים ובריאים הרבה יותר.

מטרותיו של טיפול ההידרוקולוניקס

טיפול ההידרוקולוניקס מיועד לאפשר שטיפה יסודית של המעיים לכל אורכם, על מנת לנקותם משאריות של צואה, רעלים ופסולת שמצטברים בהם במשך הזמן. הצטברויות של רעלים במעיים, אחראיות לתסמינים נפוצים רבים, לרבות עצירות, תסמונת המעי הרגיז, בעיות עיכול שונות, כאבי בטן, גזים, עודף משקל וחילוף חומרים איטי. בנוסף לכך, מצב המעי משפיע גם על הגוף בכללותו.

רעלים שמצטברים במעיים גורמים לעתים קרובות גם לבעיות כמו כאבי ראש, תסמונת קדם ווסתית, פריחות עוריות, פצעים מוגלתיים, כאבי גב, עייפות, טשטוש מחשבתי, ריח לא נעים מהגוף או מהפה, אלרגיות ואסטמה.

ניקוי המעי מהרעלים ושאריות הצואה והמזון הבלתי מעוכל שהצטברו בו, משפר פלאים את איכות העיכול, חילוף החומרים והפריסטלטיקה, ובנוסף מחדש ומרענן את הגוף כולו. זו דרך פשוטה ונפלאה להתנקות מרעלים, להיפטר מתסמינים מעיקים שונים, ולשפר את איכות החיים ומצב הבריאות.

שיטות שונות לניקויי הקולון (המעי)

חשוב להדגיש כי טיפולים לניקוי המעי, הם יסודיים ומעמיקים בהרבה מאשר חוקן רגיל. אם בחוקן רגיל השטיפה מתרחשת רק באזור החלחולת, הרי שבשטיפות מעיים מקצועיות, כל אורך המעי עובר ניקוי.

ישנן שתי שיטות עיקריות המשמשות לביצוע שטיפות של המעי: מערכת קולון סגורה ומערכת קולון פתוחה. המערכת הסגורה מזרימה מים לתוך המעי דרך פי הטבעת במשך כשלושת רבעי שעה עד שעה, ומאפשרת לפסולת לצאת דרך צינורית אחרת, ישירות אל מערכת הביוב. מדובר במערכת הסגורה למגע עם האוויר, מה שמבטיח היעדר ריחות כלשהם. המערכת מופעלת באמצעות מנוע פנימי שמזרים את המים בקצב איטי וקבוע. הטיפול מתבצע על מיטת טיפולים, כאשר המטפל מסייע לתהליך באמצעות עיסוי קל של הבטן.

במערכת פתוחה, הציוד מופעל על ידי לחץ האוויר, וכוח הכבידה, כשלמטופל ישנה אפשרות לשלוט בהפעלה, וגם לקחת הפסקה קלה במידת הצורך. מאוורר ייחודי מנקז ומחדש את האוויר, על מנת למנוע היווצרות של ריחות בלתי נעימים. המטפל יכול לסייע גם במקרה זה לתהליך באמצעות עיסוי עדין של הבטן. גם במערכת הפתוחה הניקוי מתרחש באמצעות הזרמת מים למעי, והפסולת המשתחררת מועברת ישירות למערכת הביוב.

ההבדל העיקרי בין שני סוגי המערכות, טמון באופן הפעלתן: באמצעות מנוע או על ידי כוח הכבידה. מערכת המופעלת בכוח הכבידה, מאפשרת למעי תפקיד פעיל יותר בפינוי הפסולת, כאשר במידה ומדובר בהפעלה מכאנית על ידי מנוע – קצב השתחררות הרעלים הנו קבוע.

טיפולי ההידרוקולוניקס במרכז הרפואה WELLNESS

טיפולי ההידרוקולוניקס המתקיימים במרכז וולנס, המרכז הגדול והמפואר בישראל לרפואה טבעית, מתבצעים על ידי מטפלים מנוסים ומקצועיים. המערכת באמצעותה מתקיים טיפול ההידרוקולוניקס הנה מהחדישות בעולם, והיא מאפשרת חוויית טיפול נעימה ויעילה. חשוב לציין שהשמירה על פרטיות המטופל ניצבת בראש סולם העדיפויות, וכל התהליך כולו מתבצע תוך כיסוי מלא של אזורי הגוף המוצנעים, בסטריליות מוחלטת ובאופן שאינו כרוך בריחות כלשהם.

. אלפי מטופלים שכבר התנסו בסדרת טיפולי הידרוקולוניקס במרכז וולנס, מדווחים על שיפור עצום ברמת החיוניות, תחושה קלה ונפלאה באזור הבטן, עיכול וחילוף חומרים טובה בהרבה ועור פנים וגוף קורן ונקי יותר.  בנוסף, מדווחים המטופלים על סינוסים פתוחים יותר, ירידה טבעית בתשוקה למזונות מזיקים, הפחתה של תסמיני אלרגיות, הפגת כאבי ראש ופתרון של בעיות רפואיות רבות נוספות.

לסיכום

לאחר סדרת טיפולי הידרוקולוניקס, קל בהרבה להתמיד באימוץ אורח חיים נכון, הכולל תזונה מאוזנת ובריאה, שמירה על משקל תקין ופעילות גופנית מתאימה. המערכות המודרניות לשטיפת המעי, מאפשרות לעבור את התהליך באופן יעיל, קל, ומה שלא פחות חשוב – סטרילי ומוצנע. בעידן של ימינו, בו כולנו חשופים לרעלים רבים במזון ובמי השתייה, ואף נתונים תחת לחץ מתמשך – מדובר בטיפול שיכול להועיל לכל אחד.הכירו את המעי הגס 

אורכו של המעי הגס הינו כמטר, והוא כולל מספר חלקים: המעי הגס העולה, המעי הגס הרוחבי, המעי הגס היורד, המעי הגס העקול והחלחולת.

אצל אדם בריא, למזון לוקח בין 12 ל- 48 שעות לעבור במסלול זה, עד להפרשת הפסולת מפי הטבעת ביציאה. במידה ומשך זמן זה מתארך ליותר מ- 72 שעות, זה מצביע על בעיה בריאותית המעכבת את תהליכי העיכול. המעי הגס סופג אל תוך גופנו כרבע גלון מים ביום, כמו גם חלבונים, מלחים ואלקטרוליטים חיוניים.

במידה והמזון המועבר מהמעי הדק חולף מהר מדי במעי הגס, המים לא ייספגו מספיק וייווצר שלשול. במצבים בהם מעבר המזון דרך המעי הגס איטי מדיי, ייספגו יותר מדיי מים, וכתוצאה מכך הצואה תתקשה ותיווצר עצירות.

אוכלוסיית החיידקים במעי הגס

המעי הגס מהווה בית למספר בלתי נתפס של יותר מ- 100 טריוליון (שהם מאה אלף מיליארדים: 100,000,000,000,000) מיקרואורגניזמים, רובם המכריע חיידקים. מרבית החיידקים השוכנים במעי הגס הנם חלק מהפלאורה, המכונה גם חיידקים טובים, שאת אוכלוסייתם מומלץ לתגבר באמצעות מזונות פרוביוטיים, מאחר והם תופסים את המקום ומפחיתים את ההתרבות של חיידקים, טפילים ווירוסים מזיקים.

העיקרי מבין חיידקי המעי הנו ה- E-coli. אוכלוסיית החיידקים במעי הגס חיה בסימביוזה עם הגוף. החיידקים מסייעים לגוף בעיכול ופירוק של סיבים בלתי מסיסים, ואף יוצרים עבורו ויטמין K וויטמיני B. הגוף, מצדו, מקנה לחיידקים הטובים תנאי אופטימליים לגידולם, הכוללים אספקת חומרי מזון ושמירה על טמפרטורת גידול מתאימה.

מחלות המעי הגס 

מחלות המעי הגס, הן נפוצות ביותר בקרב האוכלוסייה. אחד המצבים, שעלולים להיגרם כתוצאה ממגוון גורמים, לרבות סרטן המעי הגס, הנו חסימה של המעיים. תסמיני חסימת מעיים כוללים עצירות קשה במקרה של חסימה מלאה ושלשול במצב של חסימה חלקית, וכן הקאות, כאבים, עוויתות ונפיחות בבטן.

קבוצה נוספת של מחלות הנה דלקות המעיים, הכוללות את מחלת הקרוהן ומחלת הקוליטיס, דלקת כיבית במעי. תסמיניהן כוללים נפיחות, כאבים ועוויתות בבטן, שלשולים דמיים ועצירויות, תת תזונה וחום שעולה בזמן ההתקפים.

מחלות מעיים דלקתיות כרוניות, מהוות גורם סיכון לפיתוח סרטן המעי. ככלל, המעי הגס מועד לגידולים, שפירים וממאירים. סרטן המעי הגס הנו השלישי בשכיחותו בעולם, והוא מהווה את גורם התמותה השני מבין מחלות הסרטן בעולם המערבי. סרטן המעי הגס עלול להתפתח באופן שאינו מלווה בשום תסמינים שהם, ומכאן החשיבות הרבה בשמירה על בריאות המעיים וביצוע בדיקות תקופתיות במועדן, בעיקר לאחר גיל 50. יחד עם זאת, במקרים מסוימים, סרטן המעי הגס יכול להתבטא בתסמינים הכוללים כאבי בטן, דימום בצואה, צואה שחורה, שלשולים ועצירויות.

שמירה על בריאות המעי הגס 

הקפדה על תזונה בריאה ונכונה, והפחתת כמויות הרעלים במזון, מהווים קרונות חשובים שיש להתמיד בהם על מנת לקדם את בריאות המעיים ולמנוע את התפתחותם של מחלות וסרטן. גם שמירה על שגרת פעילות גופנית חיונית לתפקוד התקין ולפריסטלטיקה סדירה של המעי, אשר בתורה מפחיתה הצטברות של צואה ורעלים בתוכו. עם זאת, חשוב להבין שהמעי הגס אף פעם אינו ריק או מצוי במנוחה מוחלטת, ומכיל באופן תמידי צואה, שאריות מזון בלתי מעוכלות, וחומרי פסולת שונים שמגיעים מהכבד המסנן את הדם ומיועדים להפרשה אל מחוץ לגוף.

בנוסף לכך, אצל מרבית האנשים בחברה המערבית, גורמים כמו מתח ולחץ, תזונה בלתי מאוזנת, נטילת תרופות, צריכת אלכוהול וחומרים כימיים שונים המצויים במזונות מעובדים, גורמים לתגובה הגנתית של המעי. במצבים אלו, מפריש המעי הגס ריר דביק, שמיועד להגן על דפנותיו, אך גם מצר את קוטרו ומדביק חלק מהחומרים שעוברים דרכו.

כתוצאה מכך, תהליכי העיכול מואטים ונהיים מסורבלים, מה שגורם לכאבי בטן, בחילות, נפיחות וגזים, האטה בחילוף החומרים ושינויים בתדירות היציאות. בנוסף לכך, מצב זה גורם להצטברות עודפי ריר, חומרי צואה ישנים ושאריות מזון לאורך זמן, אשר מרקיבים והופכים לרעילים.

רעלים אלו נספגים חזרה דרך דפנות המעי הגס אל גופנו, וגורמים לקשת רחבה של תסמינים מעיקים ומזיקים, לרבות עייפות, כבדות, כאבי ראש, פריחות עוריות, אלרגיות, אסטמה ועוד.

ישנה דרך מצוינת וקלה לסייע לניקוי עודפי רירית, גזים, רעלים ושאריות צואה ומזון בלתי מעוכל, שהצטברו במשך שנים במעי: שטיפת מעיים עמוקה, הנקראת גם הידרוקולוניק. טיפולי הידרוקולוניק מסייעים במיגור התסמינים הנובעים מהצטברות הרעלים במעי, ואף מהווים דרך חיוניות וחשובה למניעת מחלות מעיים, והפחתת הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס.

לסיכום 

המעי הגס עובד עבורנו באופן תמידי, וחשוב שנשמור על בריאותו. הקפדה על תזונה נכונה, פעילות גופנית מתאימה ואורח חיים בריא בשילוב עם טיפולי הידרוקולוניק, יסייעו לעיכול קל ומיטבי ובריאות טובה לאורך שנים רבות.נשמע מעניין? השאירו פרטים ונציג של חברת וולנס יחזור אליכם עם פרטים בהקדם:


  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

  0
   0
   הסל שלך
   הסל קניות שלך ריקחזרה לחנות
   Open chat