במאמר הבא נסקור את השיטות הנפוצות של ניקויי הקולון, הטכנולוגיות בהם עושים שימוש והמנגנונים שלהן. מאמר זה פורש בפניכם את המידע החיוני על מנת לבחור בטיפול ההידרוקולוניקס מהסוג שיתאים לכם ביותר, כדי לקדם את בריאותכם ואיכות חייכם, וכן לטפל ולמנוע מגוון בעיות ומחלות. אז קראו, למדו את הנושא לעומק, והתקדמו לחיים נקיים ובריאים הרבה יותר.

מטרותיו של טיפול ההידרוקולוניקס

טיפול ההידרוקולוניקס מיועד לאפשר שטיפה יסודית של המעיים לכל אורכם, על מנת לנקותם משאריות של צואה, רעלים ופסולת שמצטברים בהם במשך הזמן. הצטברויות של רעלים במעיים, אחראיות לתסמינים נפוצים רבים, לרבות עצירות, תסמונת המעי הרגיז, בעיות עיכול שונות, כאבי בטן, גזים, עודף משקל וחילוף חומרים איטי. בנוסף לכך, מצב המעי משפיע גם על הגוף בכללותו.

רעלים שמצטברים במעיים גורמים לעתים קרובות גם לבעיות כמו כאבי ראש, תסמונת קדם ווסתית, פריחות עוריות, פצעים מוגלתיים, כאבי גב, עייפות, טשטוש מחשבתי, ריח לא נעים מהגוף או מהפה, אלרגיות ואסטמה.

ניקוי המעי מהרעלים ושאריות הצואה והמזון הבלתי מעוכל שהצטברו בו, משפר פלאים את איכות העיכול, חילוף החומרים והפריסטלטיקה, ובנוסף מחדש ומרענן את הגוף כולו. זו דרך פשוטה ונפלאה להתנקות מרעלים, להיפטר מתסמינים מעיקים שונים, ולשפר את איכות החיים ומצב הבריאות.

שיטות שונות לניקויי הקולון (המעי)

חשוב להדגיש כי טיפולים לניקוי המעי, הם יסודיים ומעמיקים בהרבה מאשר חוקן רגיל. אם בחוקן רגיל השטיפה מתרחשת רק באזור החלחולת, הרי שבשטיפות מעיים מקצועיות, כל אורך המעי עובר ניקוי.

ישנן שתי שיטות עיקריות המשמשות לביצוע שטיפות של המעי: מערכת קולון סגורה ומערכת קולון פתוחה. המערכת הסגורה מזרימה מים לתוך המעי דרך פי הטבעת במשך כשלושת רבעי שעה עד שעה, ומאפשרת לפסולת לצאת דרך צינורית אחרת, ישירות אל מערכת הביוב. מדובר במערכת הסגורה למגע עם האוויר, מה שמבטיח היעדר ריחות כלשהם. המערכת מופעלת באמצעות מנוע פנימי שמזרים את המים בקצב איטי וקבוע. הטיפול מתבצע על מיטת טיפולים, כאשר המטפל מסייע לתהליך באמצעות עיסוי קל של הבטן.

במערכת פתוחה, הציוד מופעל על ידי לחץ האוויר, וכוח הכבידה, כשלמטופל ישנה אפשרות לשלוט בהפעלה, וגם לקחת הפסקה קלה במידת הצורך. מאוורר ייחודי מנקז ומחדש את האוויר, על מנת למנוע היווצרות של ריחות בלתי נעימים. המטפל יכול לסייע גם במקרה זה לתהליך באמצעות עיסוי עדין של הבטן. גם במערכת הפתוחה הניקוי מתרחש באמצעות הזרמת מים למעי, והפסולת המשתחררת מועברת ישירות למערכת הביוב.

ההבדל העיקרי בין שני סוגי המערכות, טמון באופן הפעלתן: באמצעות מנוע או על ידי כוח הכבידה. מערכת המופעלת בכוח הכבידה, מאפשרת למעי תפקיד פעיל יותר בפינוי הפסולת, כאשר במידה ומדובר בהפעלה מכאנית על ידי מנוע – קצב השתחררות הרעלים הנו קבוע.

טיפולי ההידרוקולוניקס במרכז הרפואה WELLNESS

טיפולי ההידרוקולוניקס המתקיימים במרכז וולנס, המרכז הגדול והמפואר בישראל לרפואה טבעית, מתבצעים על ידי מטפלים מנוסים ומקצועיים. המערכת באמצעותה מתקיים טיפול ההידרוקולוניקס הנה מהחדישות בעולם, והיא מאפשרת חוויית טיפול נעימה ויעילה. חשוב לציין שהשמירה על פרטיות המטופל ניצבת בראש סולם העדיפויות, וכל התהליך כולו מתבצע תוך כיסוי מלא של אזורי הגוף המוצנעים, בסטריליות מוחלטת ובאופן שאינו כרוך בריחות כלשהם.

. אלפי מטופלים שכבר התנסו בסדרת טיפולי הידרוקולוניקס במרכז וולנס, מדווחים על שיפור עצום ברמת החיוניות, תחושה קלה ונפלאה באזור הבטן, עיכול וחילוף חומרים טובה בהרבה ועור פנים וגוף קורן ונקי יותר.  בנוסף, מדווחים המטופלים על סינוסים פתוחים יותר, ירידה טבעית בתשוקה למזונות מזיקים, הפחתה של תסמיני אלרגיות, הפגת כאבי ראש ופתרון של בעיות רפואיות רבות נוספות.

ניקוי רעלים

הגוף שלנו אוגר עם השנים לא מעט רעלים אשר עם הזמן גורמים ללא מעט בעיות בגוף ואף למחלות כרוניות. הרעלים שאנו שואפים שלא במודע ובמודע כוללים כימיקלים, תרופות ועוד. חשוב לבצע ניקוי רעלים לגוף כל תקופה מסוימת.

מהם הסיבות לרעלים בגוף?

רעלים בגוף האדם נוצרים מלא מעט גורמים מגוונים ושונים. גורמים אלה כוללים בין היתר: אוכל מתועש, מים הכוללים חומרי חיטוי, אויר מזוהם, שימוש בתרופות, תוספי תזונה המכילים עיבוד של כימיקלים ועוד. כל אחד מהסיבות הללו גורמת לרעלים בתוך הגוף שגדלים עם הזמן עקב התעצמותם ויכולים להגיע לקילוגרמים רבים. רעלים אלה יוצרים עומס כבד על הגוף, מאחר שאינם ניתנים לפירוק בקלות רבה ואינם נספגים כראוי, מצב זה גורם לפסולת ומתכות כבדות בגוף אשר נשארות בתוך הגוף ומתפשטות לאיברים שונים ורגישים בגוף והופכים לתאי שומן, אבנים בכיס המראה ומחלות שונות.

ניקוי רעלים באמצעות קולון הידרותרפיה

בשיטת ניקוי הרעלים מדובר למעשה על שיטה לניקוי רעלים טבעי ושכיחה לניקוי המעי הגס. בשיטה זאת מנקים את הרעלים שטיפת המעי במים נקיים וחמימים ללא תרופות או כימיקלים. המים עוזרים לרכך את הפסולת שהצטברה עם השנים. הטיפול עצמו אורך עד כ-45 דקות ומתבצע בשכיבה על הגב שהמטופל עצמו מכוסה. הטיפול עצמו מתבצע באמצעות מכשור חדיש ומתקדם אשר מאושר על ידי FDA.

מה מטרת הטיפול בקולון הידרותרפיה?

מטרת הטיפול בקולון הידרותרפיה היא לנקות את הגוף משאריות הפסולות שהצטברו עם השנים. הוא שוטף יסודית את המעי לכל אורכו, וכך באמצעות שטיפה זו ניתן להיפטר מרעלים ופסולת שנצברו עם השנים ואשר גורמים עם הזמן למחלות שונות וכן לתסמינים שונים בין שזה המעי הרגיז, בעיות עיכול, כאבי בטן, גזים ועוד. מעי נקי מפסולת עוזר לשמור על איזון הגוף ובריאותו לאורך שנים רבות.

טיפול קולון הידרותרפיה

במרכז וולנס תוכלו ליהנות מטיפולי הידרותרפיה אשר מתבצעים על ידי מטפלים מוסמכים ומנוסים בתחום. מדובר על מכשור חדיש ומקדם בעולם אשר מאפשר חווית טיפול נעימה וטובה.. הטיפול עצמו מתבצע תוך כדי כיסוי איברי הגוף המוצנעים ובסטריליות.

לסיכום

לאחר סדרת טיפולי הידרוקולוניקס, קל בהרבה להתמיד באימוץ אורח חיים נכון, הכולל תזונה מאוזנת ובריאה, שמירה על משקל תקין ופעילות גופנית מתאימה. המערכות המודרניות לשטיפת המעי, מאפשרות לעבור את התהליך באופן יעיל, קל, ומה שלא פחות חשוב – סטרילי ומוצנע. בעידן של ימינו, בו כולנו חשופים לרעלים רבים במזון ובמי השתייה, ואף נתונים תחת לחץ מתמשך – מדובר בטיפול שיכול להועיל לכל אחד.