parallax background

עצירות מחוץ לבית – הנזק שבהתאפקות ממושכתאף אחד לא אוהב לדבר על הרגלי ה"יציאות" שלו. מה שאנחנו עושים בחדר הנוחיות נשאר בינינו ובין עצמנו וטוב שכך. אך פעמים רבות עולות וצצות בעיות, גם בנושאים אינטימיים ואישיים כאלה ואין לנו ברירה אלא למצוא את הדרך והמסגרת המתאימה להציף אותם על פני השטח בכדי שלא נתמודד לבד עם התוצאות.

עצירות, באופן כללי, הנה תופעה אשר במקרים רבים נוצרת כתוצאה מההרגלים השגויים שלנו תזונה לא נכונה ומחסור בשתיית נוזלים הם שני גורמים מרכזיים ביצירת עצירות. לדוגמא, אם התפריט התזונתי שלנו יכלול יותר מדי מזונות עשירים בסוכרים ובמזון הדורש תהליכי עיכול ממושכים כמו בשר אדום או פחמימות מקמח לבן, יגיע גם תג המחיר במהרה ובמקרים רבים התוצאה תהיה עצירות.

הימנעות מהליכה לשירותים

אחד ההרגלים השליליים אשר תרומתו לעצירות רבה ומשמעותית הנו, ההימנעות מהליכה לשירותים. הסיבות להתאפקות יכולות להיות רבות ואפילו מעניינות למדי, אולם ההשלכות של ההתאפקות הן מרחיקות לכת ויכולות לצוץ בכל מערכות הגוף.

מערכת העיכול הנה מערכת אוטומטית אשר אינה דורשת פעולה מודעת שלנו על מנת לפעול. ברגע שהכנסנו דבר מה לפה והתחלנו בלעיסה, מונע תהליך מופלא שראשיתו בחלל הפה וסופו בפי הטבעת, בשירותים. מערכת העיכול יודעת לקחת את המזון לפרק אותו באמצעים שונים, למצות מן המזון את החומרים החיוניים לגופנו ולהיפטר מן הפסולת שנוצרה כתוצאה מתהליך הפירוק.

כשאנו, בהחלטה מודעת מונעים מן הגוף לפלוט במהירות האפשרית את הפסולת אנו יוצרים תגובה שלילית הפועלת נגד הגוף ואשר באה לידי ביטוי בשני אופנים:

  1. אנו משבשים את פעולת מערכת העיכול – כשתהליך העיכול אשר צריך להסתיים בהתרוקנות, לא מגיע לסופו באופן טבעי ולאורך תקופה ממושכת, גופנו עשוי להאט את פעולת העיכול. במהלך החודשים, "לומד" הגוף להפריש פחות חומצות קיבה ופחות אנזימים, להאט את פעולת הקיבה ותנועתה והאטה זו בתפקוד מערכת העיכול מגדילה משמעותית את הסיכון לעצירות.
  2. עצירות ממושכת גורמת להצטברות רעלים – הפסולת אשר נשארת בגוף זמן ממושך מדי יוצרת רעילות רבה וככל שהפסולת מוחזקת זמן רב יותר בגוף כך גוברת רמת הרעילות, המופיעה כתגובת שרשרת. הרעילות המיותרת נוטה להיספג שוב אל מחזור הדם ולהתפשט אט אט לכל אזור בגופנו.

כסיכום לנושא ,חובה לומר כי למערכת העיכול יש זמן המתנה טבעי מרגע בו משודרת אלינו ההודעה על הצורך להתפנות ועד היישום הפרקטי של הדברים. כל אדם בר דעת יודע מהו פרק הזמן הסביר בו עליו לפעול על מנת להגיע לשירותים ולהתרוקן.

חיילים בשטח או אנשים אשר מקפידים על הגיינה יתר על המידה, חורגים מן הזמן הסביר כמעט ברמה היום יומית ומתאפקים שעות ארוכות ולפעמים ימים מכוון שהתנאים האידיאלים עבורם ל"יציאה" לא מתקיימים. התנהגות זו מזמינה עמה נזקים ובעיות מיותרות וכן קושי רב בעל השפעה רחבה על בריאותנו.סובלים מבעיה? מתלבטים לגביי הטיפול? השאירו פרטים ונציג של חברת וולנס יחזור אליכם בהקדם:


x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.