ניתוח מתיחת בטן לאחר ירידה במשקל

ירידה במשקל ושמירה על בריאות מאוזנת היא צעד מבורך. אולם, לאחר ירידה דרסטית במשקל לעיתים נוצרת בעיה אסתטית בדמוי עודפי עור, אשר קשה עד בלתי אפשרי להיפטר מהם באמצעות פעילות גופנית ותזונה מאוזנת. בכל זאת, יש פיתרון - ניתוח מתיחת בטן לאחר ירידה במשקל.

מה קורה לעור לאחר ירידה דרסטית במשקל?

כאשר אנו יורדים משמעותית במשקל, או לאחר עליות וירידות חוזרות ונשנות במשקל, העור מתחיל לאבד מהאלסטיות שלו, מה שמקשה עליו מאוד להתכווץ ולהימתח בהתאם למימדי גופנו. כך נוצר מצב אשר מחד הוא טוב לנו, שכן הגענו למשקל היעד ושיפרנו את מצב בריאותינו, אך מאידך, נוצרת בעיה אסתטית שכן מראה הבטן שנותר אינו כפי שחלמנו, ואפילו לא קרוב. מצב זה קורה משום שבאזור הבטן והמותניים מתרכזים עודפי עור רבים, הנראים כמו מעין ״שקים״ תלויים. העור באזור זה הוא בעל איכות ירידה, אינו מתוח ואלסטי, אלא בעל סימני מתיחה ומראה לא רצוי.

הבעיות האמיתיות שיוצרים עודפי עור

יתרה מכך, במקרים מסויימים עודפי העור גורמים סבל למטופלים, הן בהיבטים נפשיים והן בהיבטים פיזיולוגיים, שכן הם עלולים לגרום להפרעות בתנועה, גירויים בעור, דלקות וכיבים, הזעת יתר, ריח לא נעים בגוף, פטרת, כאבי גב, קושי במציאת ביגוד, הפרעות בתפקוד המיני, בעיות בדימוי העצמי ושינויים קיצוניים במצבי הרוח. הדרך האולטימטיבית להיפטר מעודפי העור הללו הינה ניתוח מתיחת בטן, בו עודפי העור מוסרים, מתבצע חיטוב הבטן והתוצאה היא בטן שטוחה ומוצקה.

ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן, הוא ניתוח שמטרתו לעצב את פלג הגוף המרכזי והבטן התחתונה, להוריד עודף רקמה ועור ולהדק את שרירי דופן הבטן הרפויים, שנוצרו כתוצאה מירידה במשקל, לאחר הריונות ולידות או כתוצאה מדיאטה שלפני ניתוח קיצור קיבה או שאיבת שומן. הניתוח מיועד לנשים וגברים כאחד, הסובלים מעודפי שומן, עודפי עור ורפיון הבטן, ומעוניינים לחטב את מראה בטנם. הניתוח אורך כשעה עד שעה וחצי ומבוצע בהרדמה כללית. בתום הניתוח תולבש על המטופל חגורת בטן מחטבת, והוא ברב המקרים ישאר לילה אחד להשגחה. לאחר הניתוח נשארים נקזים שמטרתם ניקוז נוזלים מהאזור המנותח, אשר יוסרו לאחר ימים ספורים.

משך ההחלמה מניתוח בטן

החלמה מהניתוח אורכת בין שבוע לשבועיים, בהתאם לסוג הניתוח ומורכבותו. עם חגורת הבטן מומלץ ללכת במשך כ-4 שבועות, ברב שעות היממה. חזרה לפעילות גופנית אפשרית לאחר כ-4 שבועות מיום הניתוח.

צפו במידע נוסף אודות ניתוח מתיחת בטן

רוצה להגיע למרכז ולהיוולד מחדש? פנה עכשיו!

Translate »
WhatsApp chat