סובלת מדיכאון ומחפשת ייעוץ לטיפול? לחץ כאן!

טיפול טבעי בדיכאון

הגיעי לפגישת ייעוץ אצלנו במרכז - את לא לבד!

דיכאון הוא מצב נפשי המאופיין בעצבות, חוסר תקווה, חוסר הנאה מפעילות שנתפסה בעבר כמהנה, ייאוש ואיבוד עניין. דיכאון היא תופעה שכיחה המלווה לעתים קרובות בחרדה, ומשתנה בין אנשים ברמתה וחומרתה.

על הבעיה

דיכאון הוא מצב נפשי נפוץ שתוקף רבים מבני האדם מסיבות שונות. נכון להיום, מוגדר הדיכאון כ״מחלת העולם המערבי״, וכ20% מהאוכלוסייה סובלת ממנו. במקביל, ישנה עלייה מתמדת בכמות האנשים הסובלים מדיכאון. המצב הנפשי נגרם מסיבות שונות, ביניהן: נטייה גנטית, בעיות רפואיות אחרות, לחץ וחרדה, עומס רגשי או פיזי, שינה לקויה ועוד. הדיכאון משתנה ברמה בין בני אדם, ויכול להימשך על פני תקופה קצרה או ארוכה מאוד. אנשים המוגדרים כסובלים מדיכאון חייבים לבצע שינוי באורח חייהם במטרה לשפר את תחושתם, היות ודיכאון מפריע בצורה חד משמעית להתנהלות ותפקוד בחיי היומיום. אנשים הנתונים תחת סיכוי גדול ללקות בדיכאון, הינם כאלו הנמצאים במתחים ולחצים לאורך זמן, ואנשים שחוו טראומות או אובדניים ביניהם פיטורים, קשיים כלכליים וגירושין.

לדיכאון ישנם תסמינים רבים, כאשר הנפוצים והרווחים ביותר ביניהם הינם: תחושה של חוסר אונים, חוסר הערכה עצמית, עייפות, אובדן עניין בתחביבים, שינוי קיצוני במשקל, רצון תמידי לישון, ירידה בחשק המיני, חוסר ריכוז, התלבטויות קשות בקבלת החלטות, מחשבות אובדניות, קשיים להירדם ושינה טרוטה, תחושת אשמה, תוקפנות, שינויים במצבי הרוח ועוד.

הרפואה הקונבנציונלית נוטה לטפל בדיכאון בעיקר באמצעות שתי דרכים: טיפול פסיכולוגי המבוסס על שיח, וטיפול תרופתי המבוסס על תרופות פסיכיאטריות. אולם, חשוב לדעת כי תרופות נוגדות דיכאון אינן פועלות על בני האדם באופן זהה, ולא יכולות לעזור לכולם. יתרה מזאת, הן בעלות תופעות לוואי קשות כמו בעיות שינה, אובדן חשק מיני, תאווה לאכול, הפרעות במערכת העיכול ועוד.

הרפואה הטבעית מציעה טיפול יעיל בדיכאון על ידי שיטות טבעיות, ללא תרופות פסיכיאטריות ובהתבסס על מצבו הנפשי והפיזי הספציפי של כל מטופל.

אנו מזמינים אתכם לקרוא עוד על דכאון ודרכי הטיפול והמניעה הטבעיות והאפקטיביות בה, שניתנות על ידי מטפלים מקצועיים ומנוסים במרכז וולנס לרפואה טבעית סובלים מדכאון? צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון *9910 לתיאום מועד לטיפול.

בעיות מטופלות

במסגרת הטיפול הטבעי לדיכאון, מוענק מענה לקשת רחבה של בעיות המלוות את התופעה או לחילופין גורמות לה, למשל: עייפות ותשישות, חוסר מוטיבציה, זיהום במערכת העיכול, תחושת כבדות, מערכת חיסונית חלשה, פחדים וחרדות, חסר ריכוז, עצבנות, כאבי שרירים, בעיות שינה ועוד.

יתרונות הטיפול

ריכזנו לפניכם את היתרונות הבולטים שבטיפול טבעי לדיכאון:

  • הטיפול אינו כולל תרופות כימיות, ולפיכך אין השפעה של תופעות לוואי כמו השמנה, עייפות וחוסר ריכוז.
  • הטיפול מבוסס על אבחנה ספציפית שניתנת לכל מטופל, ומתאים לכל אחד לחוד שילוב טיפולים בהתאם.
  • הטיפול הטבעי נעשה בצורה הוליסטית, הקושרת בין גוף לנפש. כך, מתחזקת המערכת הפיזית של המטופל ומייצבת את המערכת הנפשית.
  • הטיפולים הטבעיים מתחילים לרב בניקוי יסודי של הגוף, פנימי וחיצוני. כך, זוכה המטופל ל״דף חלק״ והתחלת התהליך ברגל ימין.
  • הטיפול הטבעי יכול לכלול מגוון טכניקות של טיפולים, והללו נבחרות בהתאם למצב המטופל, השיפור שחל בו והרקע שלו.

מחקרים ומידע העשרה

לפניכם מספר מקורות המאוששים כיצד ומדוע נתפסת הרפואה הטבעית כיעילה ופרודוקטיבית לטיפול באנשים הסובלים מדיכאון, ומדוע כדאי לפנות אליה על פני טיפול תרופתי:

  • הדיקור הסיני: לפעמים זה עוזר יותר מטיפול קונבנציונלי, 27.01.06, ynet
  • טיפול בדיכאון - MyMood, mymood
  • מדוכאים? הגיע הזמן לשנות את התפריט, 19.03.14, וואלה
סובלת מדיכאון ומחפשת ייעוץ לטיפול? פנה עכשיו!

Translate »
WhatsApp chat