תופעת הבטן הנפוחה כתוצאה מעצירות

כולנו מכירים את התחושה של מלאות וכבדות אשר מגיעה לאחר ארוחה דשנה ומוגזמת. אצל רובנו התופעה מחזיקה מעמד עד כשעה ואנו חוזרים להנות משקט ונוחות.בקרב אנשים רבים לעומת זאת, התופעה שכיחה הרבה יותר וכמעט יום יומית. הסיבות לתחושת בטן נפוחה רבות, אנו נתמקד בקשר שבין עצירות כרונית ונפיחות בטנית אשר נלווית לה.

בכדי שניתן יהיה להבין היטב את תופעת הבטן הנפוחה, כדאי שנבין שני מושגים חשובים:

  1. מהי בטן נפוחה?
  2. מהי עצירות?

בטן נפוחה

בטן נפוחה, פשוטו כמשמעו זהו פועל יוצא של הפרעת עיכול מסוימת אשר גורמת לסובל ממנה תחושת נפיחות ולחץ בחלל הבטן. לרוב נובע הלחץ, מקשיי עיכול ומהצטברות של גזים. הנפיחות הבטנית גוזלת אנרגיה רבה, מעיקה מאד ובמקרים רבים מפריעה לריכוז ולאפשרות לתפקד כרגיל.

עצירות

עצירות לעומת זאת, מוגדרת כחוסר יכולת של אדם להתרוקן כראוי. אם מבחינת תדירות היציאות ואם מבחינת הקושי במתן צואה וקושי לבצע התרוקנות מלאה.

הסיבה שבעטיה, משתלבות שתי התופעות אחת בשנייה נובעת כמובן מן ההשפעה של העצירות על כלל מערכת העיכול וכפועל יוצא על מרבית הפעולות בגוף בדרך זו או אחרת.

השפעות העצירות על מערכת העיכול

העצירות משפיעה על מערכת העיכול בשני אופנים, ראשית הפסולת שאינה מתפנה מן המעי הגס יוצרת חסימה ומצבור של פסולת לאורך המעי, פסולת אשר נאספת ויוצרת לחץ,תסיסה וגזים אשר מחפשים להם דרך החוצה ויוצרים לחצים בחלק העליון של מערכת העיכול.

כמו כן, יוצרת העצירות הרעלה עצמית של הגוף מכוון שהפסולת שאינה משתחררת מהגוף מזהמת נרקבת ופולטת רעלים אשר נספגים במחזור הדם. כתוצאה מכך עולה רמת הרעילות בגוף באופן כללי.

תופעת העצירות מניע למעשה "מעגל קסמים" שבו העצירות גורמת למספר רב של תופעות משנה, אשר משבשות את פעילות העיכול וכשמערכת העיכול חווה כל כך הרבה קשיים, קשה הרבה יותר להתחיל ולפתור את בעיית העצירות.

פתרון למעגל הקסם

על מנת לפתור את הבעיה המורכבת אנו נדרשים למספר פעולות במקביל, החל משינוי ההרגלים התזונתיים, התאמת מזונות אישית למצב הבריאותי, שילוב של פעילות גופנית אשר ביכולתה להניע ולשפר תהליכים מטבוליים, להרבות בשתיית מים, מומלץ לשלב תכנית מובנית לניקוי רעלים אשר ראשיתה בחוקן הידרותראפי, אשר תכליתו ניקוי שאריות המזון והפסולת מדפנות המעי.

הידרוקלוניק

חוקן הידרותרפי או הידרוקלוניקס, מבוצע במרכז רפואי על ידי מטפל מוסמך, ששומר על היגיינת המטופל, תברואה ברמה גבוהה ומים אשר עוברים תהליכי חיטוי קפדניים, עשוי לתת סיוע והקלה כבר מן הטיפול הראשון. כמו בכל הליך של שינוי דרושה סבלנות והתמדה על מנת ליהנות מן הפירות לאורך שנים.

התרשמו ממידע עשיר בנושא הידרוקלוניק

רוצה להגיע למרכז ולהיוולד מחדש? פנה עכשיו!

Translate »
WhatsApp chat