על ניקוי רעלים ועצירות

דר' איליה מצ'יניקוב רופא בעל שם עולמי, אשר זכה בפרס נובל לרפואה כבר בשנת 1908 קשר את תופעת העצירות לקיומן של מחלות רבות וקשות. דר' מצ'יניקוב הבין כבר לפני למעלה מ 100 שנים את מה שטובי המומחים מסבירים למטופליהם, עצירות אשר אינה מטופלת באופן שורשי הנה צרה של ממש אשר משבשת את איכות החיים אך בנוסף, מאיימת על מערכות שונות בגופינו.

מה יש בעצירות שהיא מהווה איום שכזה?

ובכן, ההסבר הפשוט הנו שהעצירות יוצרת אפקט רעלני בגוף. במצב תקין, תתפנה הפסולת מדי יום. תהליך ההתרוקנות, שומר על ניקיון המערכת ומונע מהרעלים השונים הנמצאים בשיירי המזון מלאיים על מערכת העיכול, הדם ומערכות חיוניות נוספות.

כאשר תהליך ההתרוקנות איננו מתרחש בתדירות הדרושה, נוצר עומס במערכת העיכול ובעיקר במעי הגס. כל מי שסבל או סובל מעצירות, מכיר מקרוב את תחושת הנפיחות, הכבדות המלווה בכאבי בטן ובגזים. תחושה זו הנה התסמין הישיר של הקושי להתפנות. אולם, כאבי ראש, עייפות, חולשה כללית, בחילות, הבל פה ואף מצב רוח ירוד והפרעות שינה עשויים להיות כולם תוצר של עודף רעלים שמקורם בעצירות.

מתי יודעים האם מדובר בעצירות חולפת או כרונית?

הרצון לדחות את הטיפול למחר… מוכר כמעט לכל אחת ואחד מאיתנו. אולם, כאשר מדובר במצבים שהשפעתם על בריאותנו עשויה להיות משמעותית, כדאי לפתח מודעות וערנות ולמצוא את הפתרון היעיל והבטוח ביותר. על אף המודעות ההולכת וגוברת לנזקי העצירות ולחשיבות של טיפול שורשי ומקיף בבעיה, רופאי משפחה רבים יציעו שימוש במשלשלים כדרך מהירה להיפטר מהתסמינים. אולם, הקלה זמנית לא תפתור במרבית המקרים את הבעיה עצמה.

לכן, כאשר עצירות נמשכת מעבר למספר שבועות, מומלץ מאוד לעשות את כול הדרוש בכדי להשיג פתרון אמיתי. חשוב לזכור כי עצירות איננה רק יציאות בתכיפות נמוכה (אחת ל 3 ימים או פחות), גם יציאות קשות המלוות במאמץ רב וכאבים, מעידות על עצירות. לכן, עצירות שאיננה חולפת בתוך פרק זמן קצר, חייבת להדליק נורה אדומה.

סובלים מעצירות קלה? 5 טיפים לשינוי מהיר….

  1. שתייה מרובה – הקפידו על שתיית 8 כוסות מים ויותר מדי יום.
  2. סיבים תזונתיים – העשירו את התזונה היומיומית בסיבים תזונתיים. דייסת קווקר, שיפון, פירות וירקות עשירים כלום בסיבים אלו.
  3. חיידקים טובים – חיידקים פרוביוטיים (טובים) חיוניים לפרוק המזון. קחו משקה פרו ביוטי או לחילופין, תוסף תזונה מאיכות מעולה.
  4. פעילות גופנית – פעילות גופנית מתונה מעודדת חילוף חומרים תקין ומשפיעה על מערכת העיכול.
  5. חליטת צמחים – חליטת קמומיל וג'ינג'ר אינה משלשלת אך תומכת ומסייעת להרגעת מערכת העיכול.

טיפול בעצירות וניקוי רעלים

טיפול מקיף בעצירות, יטפל גם בהצטברות הרעלים בדפנות המעי הגס כמו גם במערכות גוף אחרות. כאן נכנסת אל התמונה מומחיות טיפולית שעיקרה "ניקוי רעלים". מומחים בניקוי רעלים משלבים כלים טיפוליים שונים כחלק מתוכנית כוללת להחזרת מערכת העיכול לתפקוד תקין וסילוק של רעלים המסכנים את בריאותנו.

כך לדוגמא, ישלב המומחה בניקוי רעלים תוכנית תזונתית אישית ומפורטת, טיפולי הידרותרפיה המנקים את המעי הגס ותוספי תזונה אשר תומכים בעיכול בריא ובתהליך הניקוי הכללי.

כאן קבור הרעל

אחד האיברים אשר צוברים את אותם הרעלים הוא הכבד. הכבד, משמש כ"מסנן של מערכת הדם". הצטברות רעלים בכבד, עשויה להיות מקור למחלות רבות וקשות. תהליך הניקוי מקל על הכבד וכפועל יוצא משפר את התפקוד הגופני.

במקרים רבים, תהיה העצירות קשורה עם צריכת סוגים שונים של אנטיביוטיקה. האנטיביוטיקה משפיעה על מערכת העיכול בשל הנזק אותו היא גורמת לחיידקים הטובים (הפרוביוטיים), האחראים על פרוק מזון במעי הגס.

הפגיעה בחיידקים אלו, כמוה כפגיעה במערכת העיכול עצמה ומכאן השכיחות הגבוהה של הפרעות עיכול בזמן ולאחר נטילת אנטיביוטיקה.

גם כאן, תהליך ניקוי הרעלים מעניק פתרון כולל. תוכנית מקצועית לניקוי והתחדשות, תומכת במערכת העיכול ומטפלת בחיידקים הטובים אשר נפגעו על ידי התרופה האנטיביוטית. השילוב של ניקוי מחד ותמיכה בחיידקים הטובים מאידך, משיב במקרים רבים את תחושת החיוניות הכללית ומשיב את הבריאות על כנה.

רוצה להגיע למרכז ולהיוולד מחדש? פנה עכשיו!

WhatsApp chat